ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9007090
*
nr 900 7090
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 132
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2014
kl 20:18:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 17:10:05
1
700 kr
16/6 18:31:02
2
800 kr
16/6 20:03:53
3
900 kr
16/6 20:12:08
1
1.100 kr
16/6 20:12:21
4
1.100 kr
16/6 20:12:38
4
1.200 kr
16/6 20:13:10
3
Vinnande bud
16/6 20:15:31
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 900 7090
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 132
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 17:10:05 | 1 | 700 kr |
16/6 18:31:02 | 2 | 800 kr |
16/6 20:03:53 | 3 | 900 kr |
16/6 20:12:08 | 1 | 1.100 kr |
16/6 20:12:21 | 4 | 1.100 kr |
16/6 20:12:38 | 4 | 1.200 kr |
16/6 20:13:10 | 3 | Vinnande bud |
16/6 20:15:31 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23